Radiofrekwencja mikroigłowa - co to za zabieg i czy warto się na niego zdecydować

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to za zabieg i czy warto się na niego zdecydować?

2023-12-18 admin

Medycyna estetyczna to dziedzina z branży beauty, która prężnie się rozwija, a w ostatnich latach popularność zabiegów wzrosła wielokrotnie. Wiąże się to między innymi z szerszym dostępem do zaawansowanej technologii, która pozwala na wykonywanie bezpiecznych procedur o wyższej skuteczności. Jeszcze niedawno zabiegi odmładzające kojarzyły się głównie z inwazyjnymi operacjami, aktualnie istnieje znacznie więcej metod poprawy wyglądu, które są łatwiejsze w wykonaniu i bezpieczniejsze dla skóry. Jednym z zabiegów, który zyskuje coraz więcej zwolenniczek, jest radiofrekwencja mikroigłowa. Na czym polega, jakie daje efekty i czy warto się na niego zdecydować?

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to jest i na czym polega?

Radiofrekwencja jest promieniowaniem elektromagnetycznym o częstotliwości fal radiowych. W medycynie estetycznej już od lat wykonuje się radiofrekwencję w celu spłycenia zmarszczek i poprawy napięcia skóry. W tym artykule omówimy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, która stanowi połączenie tradycyjnej radiofrekwencji z mezoterapią igłową.

Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej skóra pacjentki zostaje poddana działaniu fali elektromagnetycznej (radiofrekwencji), co powoduje podgrzanie tkanek. Połączenie z mezoterapią polega na tym, że cała procedura wykonywana jest przy pomocy urządzenia składającego się między innymi z głowicy z mikroigłami, które wnikają w głąb skóry pacjentki. Taki sprzęt daje możliwość regulacji głębokości zabiegu, dzięki czemu specjalista może stymulować skórę na różnych poziomach, uzyskując lepszy efekt odzyskania jędrności i poprawy napięcia tkanek.

Radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej ma tę zaletę, że jest bezinwazyjny. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak nie wymaga rekonwalescencji i od razu można powrócić do normalnego funkcjonowania. Celem zabiegu jest redukcja zmarszczek, wygładzenie skóry i korekta owalu twarzy. Wśród wskazań do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej możemy wyróżnić między innymi:

 • blizny i przebarwienia, np. potrądzikowe;
 • cellulit;
 • cienie pod oczami;
 • wiotką, opadającą skórę;
 • opadające powieki;
 • zmarszczki;
 • rozstępy.

Radiofrekwencja mikroigłowa – dlaczego warto?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto wykonać zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, pomyśl sobie, że jest to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów, wykazujących dużą skuteczność w zakresie poprawy jędrności skóry i likwidacji zmarszczek. Procedurę można wykonać także w celu redukcji rozstępów i pozbycia się nieestetycznej pomarańczowej skórki, jaką jest cellulit.

Radiofrekwencja mikroigłowa to także świetne narzędzie do walki z bliznami powierzchniowymi, powstałymi w wyniku trądziku oraz niezbyt głębokich urazów skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa – po jakim czasie widać efekty?

Wśród efektów radiofrekwencji mikroigłowej wyróżniamy:

 • poprawę kolorytu skóry;
 • lepsze napięcie i wygładzenie skóry;
 • zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów;
 • redukcję przebarwień;
 • optyczne odmłodzenie skóry.


Decydując się na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, musisz pamiętać, że na ostateczne rezultaty zabiegu trzeba będzie trochę poczekać. Efekt nie jest natychmiastowy, głównie ze względu na fakt, że włókna kolagenowe potrzebują kilku tygodni, aby związać się na nowo.

Radiofrekwencja mikroigłowa – jak często?

Najbardziej zadowalające efekty można zauważyć, korzystając z kilku sesji zabiegów (najczęściej jest to 3-4 zabiegi w odstępach 4-6 tygodniowych). Pierwsze rezultaty można zauważyć już po 2-3 sesji, jednak musisz wziąć pod uwagę, że szybkość efektów może różnić się w zależności od predyspozycji pacjenta.

Gdzie można wykonać zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa w Warszawie wykonywana jest w naszym Centrum Medycznym przy ulicy Wileńskiej. Jeżeli jesteś zdecydowana na wykonanie zabiegu, umów się na wizytę. Na początku specjalistka przeprowadzi z Tobą wywiad i wyjaśni, jak będzie wyglądać cala procedura.

Call Now Button