ul. Wileńska 47 lokal U2 (wejście od Czynszowej 1), Warszawa +48 571 396 909

Fizykoterapia - Warszawa Praga Południe

Fizykoterapia WarszawaFizykoterapia często mylona jest z fizjoterapią, i choć w praktyce jest to typ fizjoterapii, warto wiedzieć, czym charakteryzuje się ta konkretna dziedzina. O fizykoterapii mówimy w kontekście pewnego rodzaju rehabilitacji medycznej, podczas której stosuje się w celach leczniczych zjawiska fizyczne, takie jak światło, prąd, niską temperaturę czy ultradźwięki. Celem zabiegów jest zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie mięśni i stawów, przyspieszenie procesów regeneracyjnych w wybranych obszarach i zwiększenie ruchomości stawów oraz usprawnienie mięśni.

Na czym polega fizykoterapia?

Fizykoterapia to dział fizjoterapii, który jako bodziec leczniczy wykorzystuje nie ręce terapeuty, a czynniki fizykalne, takie jak wspomniane wcześniej ultradźwięki, laser czy pole magnetyczne. Za pomocą tych czynników terapeuta oddziałuje pozytywnie na ciało pacjenta, np. przyspieszając procesy regeneracyjne na wybranych obszarach.

Fizykoterapia może mieć różne korzyści. Zabiegi stymulują układ odpornościowy, pobudzając organizm do walki z różnego rodzaju czynnikami chorobowymi. Fizykoterapia może wpłynąć na redukcję stanu zapalnego w mięśniach i stawach, przyczyniając się do redukcji obrzęków oraz dolegliwości, związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi. Fizykoterapia bardzo często wykorzystywana jest w celu leczenia stanów zapalnych kręgosłupa oraz jako forma przyspieszania regeneracji po urazach.

Metody wykorzystywane w fizykoterapii

Fizykoterapia opiera się na eksponowaniu obszarów ciała pacjenta na czynniki fizykalne. W medycynie stosuje się kilka rodzajów fizykoterapii, między innymi:

  • elektroterapia: wykorzystuje do leczenia prąd elektryczny. Metoda ta może obejmować stosowanie prądu stałego, prądu przemiennego, czy impulsów elektrycznych. Elektroterapia jest często stosowana w leczeniu bólu, obrzęku, a także w celu stymulacji mięśni;
  • fala dźwiękowa: najczęściej stosowana do redukcji stanów zapalnych, leczenia urazów mięśni i poprawy krążenia;
  • termoterapia: opiera się na stosowaniu ciepła lub zimna na wybrane obszary.

 

Fizykoterapia Warszawa Praga

Fizykoterapia jest jednym z filarów fizjoterapii, oferującym specjalistyczne podejście do leczenia poprzez wykorzystanie różnorodnych metod fizycznych. Zabiegi z zakresu fizykoterapii często stosowane są jako uzupełnienie rehabilitacji i innych obszarów fizjoterapii. Zabiegi z zakresu fizykoterapii wykonujemy w Warszawie w Centrum Medycznym Wileńska.

Call Now Button