ul. Wileńska 47 lokal U2 (wejście od Czynszowej 1), Warszawa +48 571 396 909

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego Warszawa Praga Południe

  • Home
  • Kwas Hialuronowy Dostawowo

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy stosowany w iniekcjach dostawowych jest często stosowaną metodą leczenia stanów zapalnych, zwyrodnień stawów oraz uzupełniania wszelkich niedoborów występujących w torebkach stawowych. Najczęściej wykonywane są zabiegi na stawy biodrowe oraz kolanowe, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na obciążenia i z wiekiem sprawiają problemy bólowe.

Kwas hialuronowy dostawowo – Warszawa Praga Południe

Kwas hialuronowy od lat stosuje się w kosmetologii oraz medycynie, gdyż jest to naturalny polimer występujący w ludzkim organizmie. Stanowi on najważniejszy element płynu w torebkach stawowych. Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego są niechirurgiczną metodą leczenia zwyrodnień stawowych oraz chrząstek w organizmie człowieka. Zabiegi zazwyczaj wykonuje się w seriach, które dzieli około 1 tydzień przerwy pomiędzy zabiegami.

Kwas hialuronowy w iniekcjach dostawowych stosuje się przy przeróżnych objawach ortopedycznych oraz np. po leczeniu artroskopowym, czy przy miejscowych zapaleniach stawów. Przed zdecydowaniem się na zabieg iniekcji dostawowej kwasu hialuronowego należy skontaktować się ze specjalistą, który podejmie decyzję o możliwości wykonania zabiegu. Zapraszamy do skontaktowania z naszą kliniką w razie wszelkich pytań oraz wątpliwości. Nasza placówka mieści się przy ulicy Szaserów, w Warszawie w dzielnicy Praga Południe.

SYNVISC ONE 6ML, Durolane

Synvisc One jest sterylną, apirogenną, elastyczno-lepką cieczą zawierającą hylany. Hylany to pochodne hialuronianu (soli sodowej kwasu hialuronowego), które zawierają powtarzające się jednostki dwusacharydowe N-acetylo-glukozaminy i glukoronianu sodu.

WŁAŚCIWOŚCI:

Pod względem biologicznym Synvisc One wykazuje podobieństwo do hialuronianu. Hialuronian jest składnikiem płynu maziówkowego, nadającym mu wieloelastyczność.

Właściwości mechaniczne są lepsze od tych, jakie posiadają płyn maziówkowy i roztwory hialuronianu w porównywalnych stężeniach. Elastyczność (moduł zespolony G’) hylanu G-F 20 przy 2,5Hz wynosi 111 ± 13Pa, zaś lepkość (moduł strat G”) wynosi 25 ± 2 Pa. U osób w wieku 18 do 27 lat elastyczność i lepkość płynu miaziówkowego stawu kolanowego, mierzone porównywalną metodą przy 2,5Hz wynoszą odpowiednio G’ = 117 ± 13 Pa i G” = 45 ± 8 Pa. U człowieka hylany ulegają rozkładowi w taki sam sposób jak hialuronian, a produkty ich rozkładu są nietoksyczne.

ZASTOSOWANIE:

– okresowe zastąpienie i uzupełnienie płynu maziówkowego

– różne stadia zaawansowania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu kolanowego

Najskuteczniejszy jest u pacjentów, którzy aktywnie i regularnie używają stawu kolanowego objętego schorzeniem.

Uzyskuje efekt terapeutyczny, przez wiskosuplementację – proces, w którym przywracany jest stan fizjologiczny i reologiczny tkanek zmienionego zapalnie stawu kolanowego.

Wiskosuplementacja wyrobem medyczny Synvisc One ma ograniczyć ból i dyskomfort oraz zwiększyć ruchomość stawu.

Badania in vitro wykazały, iż hylan chroni komórki chrzęstne przed niektórymi uszkodzeniami fizycznymi i chemicznymi.

Synvisc One ma być podawany przez lekarza wyłącznie dostawowo w celu leczenia bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego.

Zalecane dawkowanie: 1 wstrzyknięcie do stawu kolanowego. W zależności od objawów u pacjenta, wstrzyknięcie można powtórzyć po upływie 6 miesięcy.

Zapraszamy również do skorzystania z oferty HIFU w Warszawie!

Call Now Button