ul. Wileńska 47 lokal U2 (wejście od Czynszowej 1), Warszawa +48 571 396 909

Badania laboratoryjne - krwi, moczu, morfologia Warszawa Praga Gocław

  • Home
  • Badania laboratoryjne

Badania laboratoryjne po kontakcie telefonicznym

Badania laboratoryjne są niezwykle ważne zarówno dla profilaktyki, jak i diagnostyki. Ich wyniki pozwalają zaobserwować wiele toczących się w organizmie procesów i występujących w nim zmian, które są niemożliwe do stwierdzenia w inny sposób. Nawet najprostsze badanie krwi (morfologia) czy badanie moczu jest w stanie powiedzieć specjaliście bardzo wiele o stanie zdrowia pacjenta. Z tego powodu zaleca się ich regularne, profilaktyczne wykonywanie. Często procedury tego typu zleca się również przed zabiegami lub w toku leczenia – dla sprawdzenia jego postępów. Obecnie dostępne są też zaawansowane badania laboratoryjne, które pozwalają na diagnostykę wielu schorzeń, które trudno rozpoznać, przyglądając się jedynie objawom.

Dostępne procedury laboratoryjne – nasza oferta

Diagnostyka laboratoryjna jest bardzo szeroką dziedziną, która wykorzystuje wiele technik badania próbek takich jak krew, mocz czy wymaz z konkretnego miejsca. Najczęściej na badania laboratoryjne otrzymuje się skierowanie od lekarza – zwykle konkretne procedury są zalecane w celu potwierdzenia diagnozy lub wykluczenia pewnych schorzeń. W sytuacjach zagrożenia życia lub też innych niecierpiących zwłoki okolicznościach może być konieczne wykonanie badań w trybie pilnym. Morfologia na cito lub też inne badania w trybie „cito” mogą być przeprowadzane też prywatnie – wówczas czas oczekiwania na wyniki jest znacząco skrócony, co może mieć znaczenie dla higieny psychicznej lub po prostu wygody pacjenta. We własnym zakresie, bez skierowania, można poddać się wszystkim badaniom dostępnym w ofercie laboratorium – za stosowną opłatą.

Nasza oferta obejmuje zarówno podstawowe procedury diagnostyczne, takie jak badanie moczu czy badanie krwi, jak i zaawansowane badania laboratoryjne w kierunku chorób reumatoidalnych oraz chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Zapewniamy szybką dostępność wyników. Informacje i cennik procedur są dostępne w poradni. Zapraszamy więc na Pragę Północ lub do kontaktu telefonicznego z naszą placówką w Warszawie.

Jak przygotować się do badania?

Aby wyniki badania były wiarygodne, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do procedury. Dokładny zakres przygotowań zależy od rodzaju przeprowadzanego testu. Badania krwi zazwyczaj wymagają pojawienia się w punkcie pobrań na czczo, po minimum 12 godzinach od ostatniego posiłku (choć czas ten w przypadku niektórych badań może być dłuższy, a inne pozwalają na pobranie próbki „z marszu”). Nie zaleca się również spożywania alkoholu i mocnej kawy przynajmniej dzień przed badaniem. Warto w miarę możliwości unikać cukru i ciężkich potraw, ograniczyć palenie i dobrze nawodnić organizm. Próbkę do badania moczu powinno się pobierać rano, podczas pierwszej wizyty w toalecie po przebudzeniu, do sterylnego pojemnika dostępnego w aptece. O dokładnych zaleceniach dotyczących każdej procedury powinien poinformować lekarz lub pracownik punktu pobrań. Zapraszamy do kontaktu z naszą poradnią w Warszawie, jeśli mają Państwo wątpliwości co do przygotowania się do konkretnego badania laboratoryjnego. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą zabiegów medycyny estetycznej oraz poradni ortopedycznej.

Call Now Button