ul. Wileńska 47 lokal U2 (wejście od Czynszowej 1), Warszawa +48 571 396 909

Ginekolog Praga Warszawa - Centrum Medyczne Wileńska

Ginekolog Praga Warszawa

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce, leczeniu i opiece zdrowotnej dotyczącej układu rozrodczego kobiet. Praca ginekologa jest bardzo ważna dla zdrowia i dobrostanu kobiet, zarówno w okresie reprodukcyjnym, jak i poza nim.

Ginekolog w Poradni przy Szaserów – zakres obowiązków

Ginekolog przyjmujący w naszym gabinecie przeprowadza różnego rodzaju badania i diagnozy w celu oceny zdrowia kobiet. Mogą to być badania fizyczne, takie jak badanie ginekologiczne, które obejmuje ocenę narządów rodnych, a także badania krwi i obrazowe (np. ultrasonografia) w celu wykrycia lub monitorowania chorób i problemów zdrowotnych.

Lekarz ginekolog zajmuje się nie tylko wykrywaniem i leczeniem chorób kobiecych, ale pełni rolę doradcy, edukując pacjentki w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, antykoncepcji, zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób. Edukacja dotyczy również planowania rodziny, zarówno w kierunku planowania ciąży, jak i antykoncepcji.

Jakie choroby leczy ginekolog?

W zakres obowiązków lekarza ginekologii wchodzi leczenie chorób i problemów zdrowotnych układu rozrodczego, takich jak infekcje dróg rodnych, mięśniaki macicy, endometrioza, zaburzenia hormonalne, problemy z cyklem menstruacyjnym, a także nowotwory narządów rozrodczych. Lekarz może  przepisywać leki, stosować procedury medyczne lub zalecać interwencje chirurgiczne w zależności od diagnozy.

Do zadań ginekologa należy także opieka nad kobietami w ciąży. Specjaliści monitorują przebieg ciąży, oceniają zdrowie matki oraz rozwój dziecka w macicy.

Jak wygląda wizyta u ginekologa?

Wizyta kontrolna u ginekologa przebiega zazwyczaj według poniższego schematu:

  • lekarz zbiera wywiad na temat stanu pacjentki, występujących dolegliwości, miesiączkowania, współżycia, stosowanej antykoncepcji;
  • po zebraniu odpowiednich informacji specjalista wykonuje badanie fizykalne pochwy i szyjki macicy, może też zdecydować o pobraniu materiału komórkowego z kanału szyjki do badania cytologicznego;
  • podczas wizyty lekarz może wykonać badanie usg ginekologiczne;
  • w przypadku, gdy pacjentka zgłosi dolegliwości w obrębie piersi, ginekolog może wykonać fizykalne badanie piersi;
  • na koniec wizyty lekarz przekazuje pacjentce odpowiednie zalecenia, a przypadku zauważenia nieprawidłowości przepisuje leki i przekazuje informacje o sposobie leczenia, a w razie potrzeby zleca dodatkowe badania i kontakt z innym specjalistą.

Na wizytę u ginekologa można zapisać się w Prywatnej Poradni przy ulicy Szaserów w dzielnicy Praga w Warszawie.