ul. Wileńska 47 lokal U2 (wejście od Czynszowej 1), Warszawa +48 571 396 909

Kurze łapki – Warszawa - Centrum Medyczne Wileńska

 

Kurze łapki to nazwa potoczna charakterystycznych drobnych zmarszczek mimicznych, które układają się promieniście w zewnętrznych kącikach oczu. Kurze łapki to pierwsze pojawiające się na twarzy zmarszczki, które można zaobserwować już u osób około 25. Roku życia.

Na pogłębianie się i utrwalanie kurzych łapek wpływają m.in.:

  • naturalne procesy starzenia się skóry,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu,
  • promieniowanie UV,
  • zanieczyszczenia środowiskowe.

Jak dbać o skórę, żeby opóźnić pojawienie się kurzych łapek?

Warunkiem opóźnienia naturalnych procesów starzenia się skóry jest jej pielęgnacja. Skóra w okolicach oczu wymaga intensywnego nawilżenia, a także ochrony przed promieniowaniem UV. Podczas demakijażu oka należy obchodzić się ze skórą w sposób delikatny, każdorazowo sięgając po dedykowane kosmetyki.

Wpływ na starzenie się skóry ma szereg czynników, m.in.: nieprawidłowa dieta, stres, papierosy, alkohol, brak snu, braku ruchu. Wpływają one na degradację kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry.

Zabiegi na kurze łapki

Kurze łapki mogą być urocze, zwłaszcza że najczęściej obserwuje się je u osób pogodnych, które mimiką twarzy komunikują pozytywne emocje. Jednak z czasem może się okazać, że ich obecność dodaje nam lat.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem na kurze łapki jest botoks. Substancja hamuje przewodzenie impulsów, które pobudzają działanie mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczek w zewnętrznych kącikach oczu. W ten sposób kurze łapki ulegają wygładzeniu. Umiejętne przeprowadzenie botoksu na kurze łapki pozwala na uzyskanie naturalnego efektu i nie ogranicza mimiki twarzy.

Kurze łapki – Warszawa

Zabiegi na kurze łapki wykonujemy w Poradni przy ulicy Szaserów w Warszawie. Nasza placówka zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, co przekłada się na bezpieczeństwo oferowanych zabiegów.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację specjalistyczną, której celem jest ocena wskazań do zabiegu i weryfikacja ewentualnych przeciwwskazań.

Call Now Button