ul. Wileńska 47 lokal U2 (wejście od Czynszowej 1), Warszawa +48 571 396 909

Lwia zmarszczka – Warszawa Centrum Medyczne Wileńska

Mianem lwiej zmarszczki określamy pionową linię powstającą między brwiami u nasady nosa. Jest to rodzaj zmarszczki mimicznej, który nadaje twarzy zły lub groźny wygląd. Za jej powstanie odpowiadają trzy mięśnie – dwa symetrycznie biegnące nieduże mięśnie marszczące brwi oraz mięsień prosty nosa.

Skłonność do postawania lwiej zmarszczki jest w dużym stopniu uzależniona od ułożenia i siły mięśni twarzy oraz dziedziczonej anatomii i mimiki. Zwykle problem utrwalonej lwiej zamaszki dotyka osoby po 40. roku życia, jednak w przypadku silnej mimiki może się pojawić znacznie wcześniej, już około 30. roku życia.

Jak zapobiec powstaniu lwiej zmarszczki?

Jeśli mamy predyspozycje genetyczne, nie jesteśmy w stanie całkowicie zapobiec powstawaniu lwiej zmarszczki. Możemy natomiast opóźnić proces jej utrwalania. Pomoże nam w tym pielęgnacja cery, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz ćwiczenia z zakresu jogi twarzy. 

Zabiegi na lwią zmarszczkę

W sytuacji, w której doszło do utrwalenia lwiej zmarszczki, pionowa linia między brwiami jest widoczna niezależnie od pracy mięśni mimicznych nadając naszej twarzy groźny wygląd. W ramach medycyny estetycznej dostępnych jest kilka zabiegów, które mają na celu wygładzenie lwiej zmarszczki. To m.in.:

  • ostrzyknięcie skóry toksyna botulinową – zabieg hamuje nadaktywność mięśni odpowiedzialnych za pogłębianie się zmarszczki,
  • aplikacja kwasu hialuronowego,
  • zabiegi biostymulujące, których zadaniem jest pobudzanie skóry do przebudowy.

Lwia zmarszczka – Warszawa

Zabiegi na lwią zmarszczkę wykonujemy w Poradni przy ulicy Szaserów w Warszawie. Nasza placówka zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, co przekłada się na bezpieczeństwo oferowanych zabiegów. Procedury skoncentrowane na redukcji lwiej zmarszczki dobieramy indywidualnie uwzględniając głębokość zmarszczki oraz stan skóry twarzy.  

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację specjalistyczną, której celem jest ocena wskazań do zabiegu i weryfikacja ewentualnych przeciwwskazań.

Call Now Button