Endolifting – na czym polega zabieg

Endolifting – na czym polega zabieg?

2024-03-07 admin

Mało inwazyjny zabieg medycyny estetycznej, jakim jest endolifting pozwala osiągnąć dobre rezultaty upiększające i odmładzające bez użycia skalpela. Skuteczność zabiegu opiera się o stosowanie zaawansowanego laseru poprawiającego elastyczność skóry i jej kondycję. Dowiedz się więcej na temat  

Na czym polega endolifting? 

Skuteczność działania endoliftingu opiera się na zastosowaniu światła lub ciepła generowanego przez laser do pobudzenia produkcji kolagenu, a co za tym idzie, do poprawy elastyczności skóry. Ten zabieg może być wykonany na zewnętrznej warstwie skóry lub wewnątrz jamy ustnej. Dochodzi wówczas do skurczu w obrębie komórek kolagenowych, a to z kolei powoduje poprawę jędrności całego obszaru skóry. Wypełniają się także bruzdy nosowo-wargowe, co jest bezpośrednio następstwem skanowania mięśni wewnętrznych jamy ustnej, jarzmowych i obszaru wokół ust. 

Alternatywa dla zabiegów chirurgicznych 

Zabieg endoliftingu jest doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych procedur z zakresu medycyny estetycznej (np. iniekcje, chirurgiczne liftingi). Dzięki zastosowaniu laserów możliwe jest wygładzenie bruzd nosowo-wargowych oraz linii marionetek bez konieczności stosowania wypełniaczy czy nici liftingujących. Ponadto endolifting jest mało inwazyjną procedurą, która nie wymaga długiej rekonwalescencji. Mimo swojego stosunkowo łagodnego działania przynosi dobre efekty – pierwsze widać już po zabiegu, choć dla utrwalenia najlepiej jest wybrać całą serię zabiegów (o ich ilości i częstotliwości informuje kosmetolog).

Kiedy i w jakim celu stosować endolifting?

Zabieg endoliftingu może być stosowany do poprawy wyglądu skóry na różnych obszarach ciała, w tym na twarzy, szyi, dekolcie oraz innych miejscach, gdzie skóra straciła jędrność i elastyczność. Efekty tego zabiegu mogą obejmować redukcję zmarszczek, poprawę tekstury skóry, zwiększenie jej elastyczności oraz ogólną poprawę wyglądu.

Kiedy warto rozważyć endolifting? Najczęściej wtedy, gdy chcesz wypełnić bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki, pożegnać wiotką skórę oraz niedoskonałości na niej, odzyskać owal twarzy. A to wszystko bez inwazyjnych metod i narzędzi, które wymagałyby dłuższej rekonwalescencji i przyjęcia do wiadomości ryzyka wystąpienia powikłań. 

Jakie są efekty endoliftingu?

Efekty zabiegu endoliftingu zależą od tego, na jakim obszarze ciała był wykonywany zabieg i jaki problem skórny miał rozwiązać. Zazwyczaj klientki mogą cieszyć się złagodzonymi rysami twarzy i odmłodzonym wizerunkiem. Ich skóra staje się gładsza i bardziej napięta, a jej kondycja ulega ogólnej poprawie.

Należy jednak pamiętać, że efekty zabiegu mogą różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz od wykwalifikowania i doświadczenia specjalisty przeprowadzającego procedurę.

Choć endolifting jest stosunkowo bezpieczną metodą, istnieją również pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia, takie jak ciąża i laktacja, świeża opalenizna, stosowanie leków i ziół światłouczulających, aktywne schorzenia skórne, stosowanie steroidów, tendencja do powstawania blizn oraz zaburzenia krzepnięcia.

Call Now Button