Stymulator tkankowy na twarz – czym jest, jak się go stosuje, jakie są przeciwwskazania?

2020-08-31 admin

W walce o zdrową, piękną skórę nie wahamy się sięgać po coraz nowsze metody pielęgnacji. Jedną z nich jest bez wątpienia profesjonalny zabieg z wykorzystaniem stymulatora tkankowego. W Warszawie spore grono osób zdecydowało się mu poddać, a doskonałe efekty tylko wzmagają zainteresowanie techniką. Dowiedz się więcej na temat terapii odbudowy struktury skóry w sposób stymulujący produkcję komórek skóry, kolagenu oraz elastyny. 

Czym jest stymulator tkankowy na twarz?

Stymulatory tkankowe na twarz to seria starannie skomponowanych preparatów, które są stosowane w terapiach przeciwstarzeniowych. Ich nadrzędnym celem jest odbudowa struktury skóry, która z wiekiem traci swoją sprężystość, elastyczność oraz zdrowy blask. Nie dzieje się to poprzez zwiększenie objętości tkanek twarzy, lecz wzmożoną produkcję głównie kolagenu oraz elastyny. 

Preparaty biostymulujące są wprowadzane do głębszych partii skóry, bo tylko dzięki temu dobrze na nią oddziałują i przynoszą widoczne rezultaty. Z uwagi na charakter zabiegu, jest on wykonywany w specjalistycznych gabinetach pod okiem kosmetologów oraz ekspertów medycyny estetycznej. 

Kiedy stosuje się stymulatory tkankowe?

Zastosowanie stymulatorów tkankowych na twarz jest poprzedzone konsultacją, podczas której kosmetolog ocenia kondycję Twojej skóry i ustala, na jakich problemach należy się skupić. Ten etap jest ważny, bo pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jak również dobrać najlepszy preparat indywidualnie dopasowany do konkretnych potrzeb. 

Zdecydowanie najpopularniejsze są stymulatory tkankowe na twarz. Stosuje się je na całą twarz lub tylko punktowo, w miejscach wymagających regeneracji. I tak możemy spotkać się z stymulatorami tkankowymi pod oczy skutecznie zwalczającymi zmarszczki mimiczne, zasinienia oraz poprawiającymi gęstość skóry. Dzięki biorestrukturyzacji tkanek głębokich skóry już po kilku zabiegach rezultaty są widoczne. Zalicza się do nich likwidacja zmarszczek oraz cieni pod oczami, większa elastyczność skóry i zdrowy wygląd pełen blasku.

Stymulatory tkankowe na twarz wykorzystuje się także w obrębie:

  • fałdów nosowo-wargowych,
  • policzków,
  • linii żuchwy,
  • nosa i brody,
  • linii marionetki.

Na czym polega zabieg stymulatorem tkankowym?

Wybrany przez specjalistę i zaakceptowany przez klienta stymulator tkankowy jest wprowadzany w wybrane partie twarzy metodą iniekcji. Ostrzykiwanie odbywa się punktowo, jest bardzo precyzyjnie i oddziałuje dokładnie w tych miejscach, które wymagają poprawy. Zabieg nie jest bolesny, a co wrażliwsi mogą poprosić o znieczulenie miejscowe. Odczuwalne jest jedynie delikatne mrowienie, a po zabiegu w miejscu wkłucia może pojawić się siniak lub delikatny obrzęk. 

Przygotowanie do zabiegu stymulatorem tkankowym na twarz 

Do podania stymulatorów tkankowych pod oczy i na inne partie twarzy nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy skonsultować się z kosmetologiem i otrzymać kwalifikację do zabiegu. 

Przeciwwskazania do zabiegu stymulatorem tkankowym

Ze względu na to, że stymulatory tkankowe wnikają w głąb skóry i dzięki temu pozwalają na osiągnięcie fenomenalnych efektów, nie są odpowiednie dla wszystkich. W określonym wieku, stanie zdrowia czy w innych okolicznościach może być niewskazane poddanie się temu zabiegowi. Kosmetolodzy nie rekomendują go kobietom w ciąży i karmiącym piersią, cierpiącymi na stany zapalne i infekcje skóry, trądzik. Nie jest on zalecany w czasie przyjmowania antybiotyków, przy chorobie nowotworowej i wtedy gdy występują tendencję do powstawania bliznowców oraz keloidów. 

Call Now Button