Nici liftingujące – od czego zależy cena

Nici liftingujące – od czego zależy cena?

2024-03-07 admin

Nici liftingujące to innowacyjne narzędzia medycyny estetycznej, które odmładzają skórę bez konieczności ingerencji chirurga czy długiej rekonwalescencji. Są oferowane przez dobre gabinety kosmetologiczne, a coraz więcej kobiet darzy je zaufaniem. Wynika ono przede wszystkim z wysokiego bezpieczeństwa zabiegu, jak również widocznych stosunkowo szybko rezultatów. Zastanawiasz się nad skorzystaniem z nici liftingujących? Dowiedz się, ile to kosztuje i co wpływa na cenę usługi.

Nici liftingujące to cienkie, rozpuszczalne nici, które są bezpiecznie wprowadzane pod skórę w celu podniesienia i ujędrnienia obszarów dotkniętych utratą elastyczności. Procedura ta jest stosunkowo niedroga w porównaniu z tradycyjnym liftingiem chirurgicznym i oferuje szybszy czas rekonwalescencji oraz przybiera mniej inwazyjny charakter. Jednakże cena zabiegu może znacznie różnić się w zależności od różnych czynników.

Ilość zastosowanych nici liftingujących 

W zależności od tego, jakiego efektu oczekuje klient i na jakim obszarze będzie wykonywany zabieg, kosmetolog dobiera odpowiednią liczbę nici liftingujących. Cena zazwyczaj podawana jest za jedną nić, zatem ostatecznie zostanie ona przeliczona i kilkukrotnie wzrośnie. Ile może wynieść? Jedna nić PDO to koszt około 100 złotych, podczas gdy za nici z polipropylenu trzeba zapłacić nawet 5 razy więcej.

Rodzaj nici liftingujących zastosowanych w zabiegu

Nici liftingujące występują w wielu wariantach, ale do najpopularniejszych należą nici PDO i nici z polipropylenu. Czy różnią się ceną? Tak (Nici PDO są tańsze). Pierwsze są wykonane z materiału absorbującego się stopniowo, co oznacza, że ​​rozpuszczają się w ciele po pewnym czasie. Proces ten pobudza produkcję kolagenu w skórze, co prowadzi do długotrwałego efektu liftingującego. Drugie z kolei powstają z materiału biokompatybilnego, który nie ulega rozpuszczeniu. Mają one specjalnie zaprojektowane haki lub stożki, które zapewniają lepsze uniesienie i podtrzymywanie tkanek skóry. Nici z polipropylenu są stosowane głównie do bardziej zaawansowanych zabiegów liftingu, zwłaszcza w obszarach wymagających silniejszego podtrzymania, takich jak dolna część twarzy i szyi.

Obszar zastosowania nici liftingujących

W gabinetach oferujących zabiegi nićmi liftingującymi spotkasz cenniki z wyróżnionymi pozycjami, które mogą obejmować np. czoło, nos, podbródek, worki pod oczami, brwi, fałdy na policzkach itd. Ale nie tylko twarz i szyja są podawane zabiegowi, bo równie często klientki decydują się skorygować w ten sposób dekolt, piersi, ramiona, brzuch czy nogi.

Zazwyczaj im większa powierzchnia skóry wymaga podniesienia, tym wyższe będą koszty. Niektórzy pacjenci decydują się na poddanie zabiegowi tylko jednej części twarzy, takiej jak brwi czy policzki, podczas gdy inni wybierają lifting całej twarzy, szyi i dekoltu. W zależności od zakresu zabiegu cena może się znacznie różnić. Ostatecznie jednak może się okazać, że bardziej opłaca się wersja „w pakiecie”.

Call Now Button